Potenciál

Acai Berry – názory, cena, kde koupit, lékárna, je to za to?

Acai berry Quick FactsName: Acai berryScientific Jméno: Euterpe oleraceaOriginBrazil, Trinidad a dalších zemích severní South AmericaColorsInitially zelené obrací k načernalé fialová protože maturesShapesSmall, kulaté, černá-fialová peckovice asi 1 palec (25 mm) v obvodu, podobně jako v vzhled na grapeFlesh colorsFibrous, masitý TasteBitterCalories165 Kcal./cupMajor nutrientsVitamin B-12

Microton Zdraví benefitsPrevent Cancer, regulovat krevní tlak, Delay předčasnému stárnutí, péče o pleť, posílení imunity, afrodiziakální, zlepšit kardiovaskulární zdraví, pomoc při trávení, hubnutí, zlepšení metabolismu, zvýšit energii, zvýšit poznání, podporovat Wound HealingAcai švestka vědecky známý jako Euterpe oleracea je štíhlý, multi-pocházel, monoecious dlaň v Arecaceae / Palmae (Palm rodiny) pěstuje pro své ovoce, srdce palmy, listí a kmene dřeva. Rostlina je původem z Brazílie, Trinidad a dalších zemích severní Jižní Ameriky, především v bažinách a floodplains.Acai Berry, prohlásil ah-povzdech-EE, pocházejí z acai palmy. Několik společných jmen rostliny jsou Assai palmu, zelí palm, acai, Euterpe Palm, açaí, jussara, Para palmu, Asai, Naidi, Pinot, Pina palmu, Palmito acai, Palmiteiro, Pina, Ucai, Manaka , Acai-do-para, Jucara, Wasei a Pina. Rod přídomek ‚Euterpe‘ pochází z řeckého mytologického název pro jednu z devíti bohyň svobodných umění. Druhové epiteton ‚oleracea‘ znamená ‚rostlinný‘ v latině, v odkazu na srdci stonku, který se konzumuje jako zelenina. Celosvětová poptávka po ovoce se rychle rozšířila v 21. století, a tak se strom se pěstuje pro tento účel primárně.

Acai bobule jsou jedním z nejnovějších a nejpopulárnějších organických roztoků pro širokou škálu zdravotních problémů. To je aktivně využívána alternativních lékařů. Jednotlivé odrůdy se často říká, že mají různé výhody, přičemž whiteAcai Berry není zdaleka tak silný a mocný jako tmavě červené nebo fialové odrůdy. Bobule má velký semeno ve středu, která tvoří přibližně 80% z ovoce, ale zbývající endocarp, buničiny, a kůži všechny obsahují prospěšné živiny.

Plant Popis

Acai švestka je vysoký, štíhlý, multi-pocházel stálezelený palma, která roste více než 25 m (82 ft.) Vysoký. Rostlina se nalézá roste v bažinatém terénu, často v písčitých půdách. Nejčastěji se nachází podél řeky hran a sezónně zaplavené stanovišť. Rostlina preferuje dobře odvodněné, organické nečistoty, které jsou bohaté na kyselinu, jako je rašelina, mech a jehličí. Průměrný zralých rostlin může mít 4-8 štíhlý šedohnědá stonky, z nichž každá je asi 25 m (82 stop) vysoké a obvykle není větší než 20 cm (asi 8 palců) z jediné kořenové soustavy. Každá kmenové provádí jako individuální stromu a nést 3-5 svazky s každým nést stovkami bobulí hodně podobné arekové nebo palma datlová. Listy jsou listy zpeřený (peří tvaru), vypouklý, stoupající k šíření, asi 2 TO3 m. Letáky jsou 50 cm dlouhé a 4 cm.

Flower & amp; Ovoce

Malé hnědé, fialové květy jsou buď tyčinkové (muž) nebo samičích (female) a nese na velké větvení květenství, které visí z vrcholků stonků. Květiny jsou následně malé, kulaté, černá-fialová peckovice asi 1 palce (25 mm) v obvodu, podobný vzhled jako hroznů, ale menší a méně vlákniny a vyráběny v rozvětvených latách 500 až 900 plodů. Exokarp je zpočátku zelená odbočka černavě fialové, i když plod některých populací zůstává zelená při splatnosti. Mezokarp je kašovité a tenký, s konstantní tloušťce 1 mm nebo méně. Obklopuje objemný a tvrdé endocarp, který obsahuje jeden velký semeno o 0.25-0.40 palců (7-10 mm) v průměru. Semeno tvoří asi 80% z ceny ovoce. Dvě plodiny ovoce se vyrábí každý rok. Plody lze sklízet a konzumují. Každý acai stonek může produkovat až osm trsy ovoce za rok, přičemž každý hrozen o hmotnosti až 6 kg (13 liber).

 

Acai bobule byly předzvěstí po staletí pro jeho uzdravení, imunostimulační, energie-posílení vlastnosti. Průzkum odhalil tento antioxidant bohaté na bobule mohou pomoci potlačit a opravu oxidační poškození. Most zkoumal zdravotní přínosy ofAcai Berry jsou vysvětleny níže.

1. Prevenci rakoviny

Acai berry se skládá z dobré množství vitamínu C, který pomáhá zlepšit svou schopnost bojovat off mnoho nemocí jako je rakovina. inAcai Berry kyselina ellagová také pomáhá v boji proti rakovinné buňky. Acai je zatíženo polyfenoly, které bojují rakovinového růstu buněk na molekulární úrovni a také to brání množení a metastázující. Acai Berry může zastavit růst rakovinných buněk až o 80%, což je jeden z nejvíce pozitivních pro alternativní léčebné postupy. Došlo také zvláštní pozornost kladen na vliv Acai berry je na rakovinu prostaty u mužů. (1), (2)

2. Regulovat krevní tlak

Acai bobule se skládá z velkým množstvím rostlinných sterolů, které působí jako vazodilatátory a relaxaci cév ke snížení krevního tlaku, prevenci tvorby krevních sraženin, které mohou vést k mrtvice a infarktu, a obecně zlepšují oběh a okysličení krve. (3 ), (4)

3. Delay předčasnému stárnutí

Acai bobule se skládá z velkého množství antioxidantů, které pomáhají zpomalit proces stárnutí. Antioxidanty pomáhají odstraňovat volné radikály, které způsobují rozpad kůže, vlasů, zubů a zdraví očí, často související s předčasným stárnutím. Pravidelná konzumace acai bobule šťáva pomáhá snižovat škodlivé účinky volných radikálů, zubní kaz, vypadávání vlasů, makulární degenerace a šedého zákalu. Kromě toho, použití Acai oleje na určité oblasti kůže pomáhá zabránit tvorbě vrásek. Buněčná oxidativní poškození a různé typy zánětu mohou být také sníženy s častým používáním ofAcai Berry. (5), (6)

4. Péče o pleť

vlastnosti antioxidant Acai práškových pomocných látek v péči o pleť. Acai olej je často používán v kosmetických prostředcích, protože antioxidanty, které mohou zmírnit podráždění a zarudnutí a hydratují kůži. Také ifAcai Berry jsou požití, mohou dát kůži zdravý, atraktivní lesk. Ve skutečnosti, v Brazílii, drť z Acai Berry byl použit pro další generace pro léčení nebo snížení počtu onemocnění kůže a onemocnění (7).

5. Posílení imunity

Acai šťáva je skvělý zdroj vitamínu C, který je dobře známý imunita booster. Jeho antioxidační vlastnosti v boji proti volným radikálům a udržet si zdravý, pryč od mnoha život ohrožujících onemocnění. (8)

6. Afrodisiakum

Ačkoliv přímý dopad ofAcai Berry na sexuální výdrž a sexuální apetit není zcela známo, že mají schopnost zvýšit krevní oběh v celém těle. Vzhledem k tomu, nedostatek průtoku krve je jednou z hlavních příčin erektilní dysfunkce a nedostatek sexuální výdrž, Acai berry šťáva se běžně používá jako alternativní lék na pomoc lidem s těmito podmínkami (9).

7. Zlepšit kardiovaskulární zdraví

Acai bobule se skládají z vysoké úrovně antokyanů, které jsou formou rostlinných antioxidantů. Antioxidanty hledat a eliminovat volné radikály, které jsou odpovědné za širokou škálu onemocnění a stavů, včetně srdečních chorob. Anthokyany se také vztahuje k regulaci hladiny cholesterolu v krvi snížením LDL (špatného) cholesterolu, čímž snižuje riziko vzniku aterosklerózy, mrtvice a infarktu myokardu (10).

8. Pomoc při trávení

Acai berry šťáva má silné detoxikační účinky na lidský organismus, který pomáhá čistit trávicí systém těla a eliminuje hromadění nebezpečných toxinů. Skládá se z přírodních vláken, která pomáhá při trávení a vstřebávání živin z potravy. To várek up pohyby střev, což vylučovací procesy pravidelné a snižují šance na zácpy a jiných nepříjemných zažívacích problémů. Konzumace vláken richAcai Berry může také dát objem na stolici a snížit šance na průjem stejně. (11)

9. Hubnutí

Výzkum ukazuje, že buničina z Acai může pomoci při hubnutí. To nejen podporuje hubnutí, ale také pomáhá lidem udržet si zdravou váhu tím, že sníží negativní dopad vysoké diety. V posledních letech se acai hubnutí doplňků a pilulky se staly velmi populární, a přestože výsledky nejsou jednoznačně úspěšný, tam byli několik pozitivních doporučení týkající se stejné.

Jeden výzkum zjistil, že 30 dní usingAcai Berry za následek nižší úroveň nalačno hladin inzulinu a glukózy, jakož i snížení celkového cholesterolu. Vysoký obsah vlákniny ofAcai Berry může také snížit chuť k jídlu a zastavení bolesti hlad související s přejídáním a přibývání na váze (12).

10. Zlepšují látkovou výměnu

antioxidačními vlastnostmi ofAcai Berry jsou jeho nejslavnější aspekt, a mohou také využívat zdravý buněčný metabolismus a fungování. Snižují šance nezdravé apoptózy (buněčné smrti), a zvýšit účinnost absorpce buňky živin a následné překlad do užitečné energie. (13), (14)

11. Podporu energetické

Acai Berry extrakt je dobře známo, doplněk používá pro zvýšení okamžité energie. To také pomáhá v boji proti únavě a psychické vyčerpání (15).

12. Zvýšení poznávání

Pokud jde o zdraví mozku a funkce, Acai berry šťávy bylo spojeno zvýšené psychické funkce a ostrost mysli. Bobule také zlepšuje paměť a chrání mozek před vývojem nervových poruch. (16)

13. Podporují hojení ran,

Acai bobule mají protizánětlivé vlastnosti, protože z toho, že Acai Berry vodní extrakty se používá k urychlení hojení ran. (17)

tradiční využití a přínosy Acai

 • Acai Berry je efektivní pro dosažení krásné a lesklé vlasy. Udržuje vlasy zdravé a pomáhá obnovit svůj lesk.
 • Acai berry má velkou hodnotu při poskytování úlevy na unavené oči, a proto udržuje oči zdravé tím, že je chrání před různými problémy s očima.
 • To zabraňuje růstu rakovinových buněk a nádorů v lidském těle.
 • To je také užitečné v boji proti nespavosti a umožnit zdravý spánek.
 • Jedná se o výhodný prostředek pro působení proti srdeční onemocnění, jako nepravidelný tlukot srdce.
 • Vzhledem k přítomnosti vitamínu B6 a B12, se brání tělu onemocnění srdce, syndrom Ateroskleróza, karpálního tunelu a anémie.
 • Je účinný při posilování systému imunitní našeho těla.
 • Je to dobrý bylinný lék pro potírání těla bolesti, horečky a chladu v důsledku chřipky, známý jako chřipka.
 • Řídí smrtící onemocnění, jako je malárie způsoben komáří kousnutí.
 • Je účinný při stimulaci rychlé snížení tělesné hmotnosti, a tím, pomáhá v tónování do těla.
 • Pomáhá také při zmírňování strava člověka, a tím, zlepšení funkce trávicího systému.
 • Chrání játra před různými neduhy, jako výsledek, to dodává energii do těla k práci a zůstat fit.
 • Je příznivá lék na kůži, protože snižuje možnost předčasných známek stárnutí. Tak, to pomáhá člověku v dosažení ideální a oslnivou pleť.
 • Pracuje efektivně při léčbě onemocnění, jako je ekzém, lupénka; který způsobuje červené skvrny. Pomáhá při hojení ran, řezů a modřiny.
 • Je účinný při udržování krevního tlaku těla, zejména vysoký krevní tlak.
 • To je také výhodné v modulaci tělesné cholesterolu.
 • Je to dobrý bylinný lék pro maření diabetu, což vede ke zvýšení hladiny cukru v krvi v našem těle, proto zve různé další neduhy.
 • Rovněž zmírňuje společného onemocnění, jako je artritida, která vede k nepohodlí a zvětšení kloubů.
 • Je účinný při poskytování úlevy od volné stolice známé jako průjmu a zácpy.
 • Zklidňuje podráždění a bolest v průběhu menstruačního cyklu.
 • Zlepšuje mozkové funkce a stabilizuje náladu.
 • Chrání proti Alzheimerově chorobě.
 • açaí obsahuje folát, který pomáhá v řádné fungování mozku.
 • Je důležité v průběhu těhotenství. To snižuje riziko páteře a duševních vad plodu.
 • Studená voda infuze dřeva použitého jako externí prát Surinam Tirio žen pro antikoncepci.
 • Sap aplikován na řezy jako hemostatikum.
 • Srdce se vysuší, rozmělní a používán v náplasti se zajizvit otevřené řezy.
 • kapalina extrahovaná z teplého palmového-centru je poplácal na otevřené rány.
 • Sap se používá k léčbě krvácení Scorpion kousnutí a při léčbě ran a řezy.
 • Infuze celé sazenice, používaného k léčbě pořízené rány z lovu.
 • je pražená a aplikuje se na uklidnění bolesti Scorpion žihadla.
 • listy se používají v medicíně používají pro krvácení, horečky, rány Scorpion žihadla, průjem a žloutenka.

Kuchyňská použití

 • Açaí se prodává například zmrzlé buničiny, džus, nebo přísada do různých výrobků od nápojů, včetně zrní alkoholu, smoothies, potravin, kosmetiky a doplňků.
 • To je obyčejně jeden jako açaí na tigela v Brazílii.
 • Často se používá k výrobě nápoje, který je velmi populární v oblasti Amazonky v Brazílii.
 • Šťáva se podává ledově s (nebo někdy i bez nich) s cukrem a tapiokový mouky.
 • Je výživný a osvěžující nápoj, který se také používá k výrobě zmrzliny, alkohol, pěny a sladkosti obecně.
 • šťáva se rovněž přidá do různých potravin, jako je tapioka, maniok a kaše.
 • Listy při vaření jsou křupavá, se sladkou chutí.
 • Jedlý olej se získává ze semen.

Recepty

Acai koktejl

 

Složení

Trasy

  1. Vezměte misku; přidat led, vanilkový jogurt, Acai šťávy / pyré do mísy.
  2. Směs se míchá po dobu 45 -. 50 sekund na vysokém nastavení
  3. Přidat ovoce, které si přejete a pulsu mixér frappé chvění.
  4. Chladem a podáváme.

OL>

Acai Berry Košíčky

 

Složení:

 • 1/4 šálku mléka
 • 1 polévková lžíce prášku do pečiva
 • 2 vejce
 • 1 hrnek cukru v krvi (v případě potřeby lze přidat další)
 • 1/2 šálku másla
 • 1 – 2 šálky Acai bobule vlákniny
 • 1 – 2 šálky Cake Mouka

Trasy

  1. předehřát na 350 stupňů Celsia. Při zahřívání dát vložek na pánvi cup dort.
  2. Krém s máslem a cukrem do velké mísy na cca 3 – 5 min., Nebo počkat, až se stane načechraný
  3. Přidáme vejce do směsi a dobře ho porazit.
  4. tříbil společně dort mouku a prášek do pečiva v samostatné misce.
  5. Nyní pomalu porazit mouku a prášek do pečiva v krémové směsi a pak se střídají to s mlékem.
  6. Pomocí špachtle, složit Acai buničiny do směsi.
  7. nalijeme do košíček vložek a pečeme 20-25 minut.
  8. Yummy Acai berry koláč je hotový.

OL>

Ostatní skutečnosti

 • Listy mohou být vyrobeny do klobouků, košíky, košťata a střešní došky na domy a kmene dřevo, odolné proti škůdcům, pro provedení stavby.
 • Kmeny mohou být zpracovány, čímž se získá minerály.
 • Palm srdce je široce využíván jako pamlsek.
 • Semena jsou zdrojem polynenasycených a nasycených mastných kyselin.
 • Dřevo se používá místně na krokve, latě, lidových staveb apod.
 • Listy jsou používány pro tkaní koberců atd.
 • Používá se lokálně k výrobě rustikální budovy, krovy, latě atd.
 • Každý hrozen o hmotnosti do 6 kg (13 liber).

Opatření

 • Vyhněte se to v průběhu přecitlivělosti.
 • Pokud jste na chemoterapii, poraďte se s lékařem, než začnete Acai.
 • neužívejte s jinými léky v boji proti rakovině.
 • Nadměrné ofAcai Berry může způsobit průjem, podráždění zažívacího traktu, bolesti hlavy a zhoršené vidění.
 • Šťáva z plodů je osvěžující nápoj, který je často podáván ledově studená nebo vyrobený do zmrzliny, louh, pěny a sladkosti obecně.
 • Odborníci radí používat opatrně, pokud jste těhotná.
 • Vyhněte se acai, pokud máte alergickou reakci na rostlinách v rodině opěrce.
 • Tyto plody by neměly být konzumovány lidmi, kteří mají pylových alergií, protože je známo, že dále zhoršovat tyto alergie.
 • Ovoce a jeho šťáva se skládá z cukrů a kalorií, které mohou být škodlivé pro pokusy hubnutí a také může být velmi nebezpečné pro diabetiky, pokud jsou konzumovány ve velkém.
 • Konzumace špatnou kvalitu nebo zpracované Acai Berry stravy může vést k hromadění toxinů v těle a způsobit problémy se srdcem.
 • Acai bobule by neměly být konzumovány s podváhou lidí, protože by mohly potlačit chuť k jídlu a vést k hubnutí.
 • Acai bobule by neměly být konzumovány s kofeinem, protože způsobit žaludeční potíže.

Anežka Marešová

Vypadá to, že to může být klamání, když přijde Anežka Marešová, ale možná nejdůležitější je to, že je to zdvořilý a zábavný milující. Samozřejmě, že je také flexibilní, sdílený a metodický, ale je mnohem méně prominentní, zvláště ve srovnání s impulsy, dobře.
Jejich zdvořilost, nicméně, je to, co je velmi miloval. Přátelé se často spoléhají na svou objektivitu vždy, když potřebují pomoc nebo pomoc.

Nikdo samozřejmě není dokonalý a Katie má zkažené nálady a dny. Její náročná povaha a vztek představují spoustu problémů a negativně ovlivňují vše kolem.
Naštěstí její zábava milující příroda pomáhá ujistit se, že v těchto dnech je jen málo a daleko.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *