Acai Berry – názory, cena, kde koupit, lékárna, je to za to?

[Celkem: 0   Průměr: 0/5]

Acai berry Quick FactsName: Acai berryScientific Jméno: Euterpe oleraceaOriginBrazil, Trinidad a dalších zemích severní South AmericaColorsInitially zelené obrací k načernalé fialová protože maturesShapesSmall, kulaté, černá-fialová peckovice asi 1 palec (25 mm) v obvodu, podobně jako v vzhled na grapeFlesh colorsFibrous, masitý TasteBitterCalories165 Kcal./cupMajor nutrientsVitamin B-12

Microton Zdraví benefitsPrevent Cancer, regulovat krevní tlak, Delay předčasnému stárnutí, péče o pleť, posílení imunity, afrodiziakální, zlepšit kardiovaskulární zdraví, pomoc při trávení, hubnutí, zlepšení metabolismu, zvýšit energii, zvýšit poznání, podporovat Wound HealingAcai švestka vědecky známý jako Euterpe oleracea je štíhlý, multi-pocházel, monoecious dlaň v Arecaceae / Palmae (Palm rodiny) pěstuje pro své ovoce, srdce palmy, listí a kmene dřeva. Rostlina je původem z Brazílie, Trinidad a dalších zemích severní Jižní Ameriky, především v bažinách a floodplains.Acai Berry, prohlásil ah-povzdech-EE, pocházejí z acai palmy. Několik společných jmen rostliny jsou Assai palmu, zelí palm, acai, Euterpe Palm, açaí, jussara, Para palmu, Asai, Naidi, Pinot, Pina palmu, Palmito acai, Palmiteiro, Pina, Ucai, Manaka , Acai-do-para, Jucara, Wasei a Pina. Rod přídomek ‚Euterpe‘ pochází z řeckého mytologického název pro jednu z devíti bohyň svobodných umění. Druhové epiteton ‚oleracea‘ znamená ‚rostlinný‘ v latině, v odkazu na srdci stonku, který se konzumuje jako zelenina. Celosvětová poptávka po ovoce se rychle rozšířila v 21. století, a tak se strom se pěstuje pro tento účel primárně.

Acai bobule jsou jedním z nejnovějších a nejpopulárnějších organických roztoků pro širokou škálu zdravotních problémů. To je aktivně využívána alternativních lékařů. Jednotlivé odrůdy se často říká, že mají různé výhody, přičemž whiteAcai Berry není zdaleka tak silný a mocný jako tmavě červené nebo fialové odrůdy. Bobule má velký semeno ve středu, která tvoří přibližně 80% z ovoce, ale zbývající endocarp, buničiny, a kůži všechny obsahují prospěšné živiny.

Plant Popis

Acai švestka je vysoký, štíhlý, multi-pocházel stálezelený palma, která roste více než 25 m (82 ft.) Vysoký. Rostlina se nalézá roste v bažinatém terénu, často v písčitých půdách. Nejčastěji se nachází podél řeky hran a sezónně zaplavené stanovišť. Rostlina preferuje dobře odvodněné, organické nečistoty, které jsou bohaté na kyselinu, jako je rašelina, mech a jehličí. Průměrný zralých rostlin může mít 4-8 štíhlý šedohnědá stonky, z nichž každá je asi 25 m (82 stop) vysoké a obvykle není větší než 20 cm (asi 8 palců) z jediné kořenové soustavy. Každá kmenové provádí jako individuální stromu a nést 3-5 svazky s každým nést stovkami bobulí hodně podobné arekové nebo palma datlová. Listy jsou listy zpeřený (peří tvaru), vypouklý, stoupající k šíření, asi 2 TO3 m. Letáky jsou 50 cm dlouhé a 4 cm.

Flower & amp; Ovoce

Malé hnědé, fialové květy jsou buď tyčinkové (muž) nebo samičích (female) a nese na velké větvení květenství, které visí z vrcholků stonků. Květiny jsou následně malé, kulaté, černá-fialová peckovice asi 1 palce (25 mm) v obvodu, podobný vzhled jako hroznů, ale menší a méně vlákniny a vyráběny v rozvětvených latách 500 až 900 plodů. Exokarp je zpočátku zelená odbočka černavě fialové, i když plod některých populací zůstává zelená při splatnosti. Mezokarp je kašovité a tenký, s konstantní tloušťce 1 mm nebo méně. Obklopuje objemný a tvrdé endocarp, který obsahuje jeden velký semeno o 0.25-0.40 palců (7-10 mm) v průměru. Semeno tvoří asi 80% z ceny ovoce. Dvě plodiny ovoce se vyrábí každý rok. Plody lze sklízet a konzumují. Každý acai stonek může produkovat až osm trsy ovoce za rok, přičemž každý hrozen o hmotnosti až 6 kg (13 liber).


Acai bobule byly předzvěstí po staletí pro jeho uzdravení, imunostimulační, energie-posílení vlastnosti. Průzkum odhalil tento antioxidant bohaté na bobule mohou pomoci potlačit a opravu oxidační poškození. Most zkoumal zdravotní přínosy ofAcai Berry jsou vysvětleny níže.

Doporučit  VaricoSocks - ponožky, kde koupit nejlevnější, jak to funguje?

1. Prevenci rakoviny

Acai berry se skládá z dobré množství vitamínu C, který pomáhá zlepšit svou schopnost bojovat off mnoho nemocí jako je rakovina. inAcai Berry kyselina ellagová také pomáhá v boji proti rakovinné buňky. Acai je zatíženo polyfenoly, které bojují rakovinového růstu buněk na molekulární úrovni a také to brání množení a metastázující. Acai Berry může zastavit růst rakovinných buněk až o 80%, což je jeden z nejvíce pozitivních pro alternativní léčebné postupy. Došlo také zvláštní pozornost kladen na vliv Acai berry je na rakovinu prostaty u mužů. (1), (2)

2. Regulovat krevní tlak

Acai bobule se skládá z velkým množstvím rostlinných sterolů, které působí jako vazodilatátory a relaxaci cév ke snížení krevního tlaku, prevenci tvorby krevních sraženin, které mohou vést k mrtvice a infarktu, a obecně zlepšují oběh a okysličení krve. (3 ), (4)

3. Delay předčasnému stárnutí

Acai bobule se skládá z velkého množství antioxidantů, které pomáhají zpomalit proces stárnutí. Antioxidanty pomáhají odstraňovat volné radikály, které způsobují rozpad kůže, vlasů, zubů a zdraví očí, často související s předčasným stárnutím. Pravidelná konzumace acai bobule šťáva pomáhá snižovat škodlivé účinky volných radikálů, zubní kaz, vypadávání vlasů, makulární degenerace a šedého zákalu. Kromě toho, použití Acai oleje na určité oblasti kůže pomáhá zabránit tvorbě vrásek. Buněčná oxidativní poškození a různé typy zánětu mohou být také sníženy s častým používáním ofAcai Berry. (5), (6)

4. Péče o pleť

vlastnosti antioxidant Acai práškových pomocných látek v péči o pleť. Acai olej je často používán v kosmetických prostředcích, protože antioxidanty, které mohou zmírnit podráždění a zarudnutí a hydratují kůži. Také ifAcai Berry jsou požití, mohou dát kůži zdravý, atraktivní lesk. Ve skutečnosti, v Brazílii, drť z Acai Berry byl použit pro další generace pro léčení nebo snížení počtu onemocnění kůže a onemocnění (7).

5. Posílení imunity

Acai šťáva je skvělý zdroj vitamínu C, který je dobře známý imunita booster. Jeho antioxidační vlastnosti v boji proti volným radikálům a udržet si zdravý, pryč od mnoha život ohrožujících onemocnění. (8)

6. Afrodisiakum

Ačkoliv přímý dopad ofAcai Berry na sexuální výdrž a sexuální apetit není zcela známo, že mají schopnost zvýšit krevní oběh v celém těle. Vzhledem k tomu, nedostatek průtoku krve je jednou z hlavních příčin erektilní dysfunkce a nedostatek sexuální výdrž, Acai berry šťáva se běžně používá jako alternativní lék na pomoc lidem s těmito podmínkami (9).

7. Zlepšit kardiovaskulární zdraví

Acai bobule se skládají z vysoké úrovně antokyanů, které jsou formou rostlinných antioxidantů. Antioxidanty hledat a eliminovat volné radikály, které jsou odpovědné za širokou škálu onemocnění a stavů, včetně srdečních chorob. Anthokyany se také vztahuje k regulaci hladiny cholesterolu v krvi snížením LDL (špatného) cholesterolu, čímž snižuje riziko vzniku aterosklerózy, mrtvice a infarktu myokardu (10).

8. Pomoc při trávení

Acai berry šťáva má silné detoxikační účinky na lidský organismus, který pomáhá čistit trávicí systém těla a eliminuje hromadění nebezpečných toxinů. Skládá se z přírodních vláken, která pomáhá při trávení a vstřebávání živin z potravy. To várek up pohyby střev, což vylučovací procesy pravidelné a snižují šance na zácpy a jiných nepříjemných zažívacích problémů. Konzumace vláken richAcai Berry může také dát objem na stolici a snížit šance na průjem stejně. (11)

9. Hubnutí

Výzkum ukazuje, že buničina z Acai může pomoci při hubnutí. To nejen podporuje hubnutí, ale také pomáhá lidem udržet si zdravou váhu tím, že sníží negativní dopad vysoké diety. V posledních letech se acai hubnutí doplňků a pilulky se staly velmi populární, a přestože výsledky nejsou jednoznačně úspěšný, tam byli několik pozitivních doporučení týkající se stejné.

Doporučit  Black Latte hodnocení zákazníků nápojem na hubnutí

Jeden výzkum zjistil, že 30 dní usingAcai Berry za následek nižší úroveň nalačno hladin inzulinu a glukózy, jakož i snížení celkového cholesterolu. Vysoký obsah vlákniny ofAcai Berry může také snížit chuť k jídlu a zastavení bolesti hlad související s přejídáním a přibývání na váze (12).

10. Zlepšují látkovou výměnu

antioxidačními vlastnostmi ofAcai Berry jsou jeho nejslavnější aspekt, a mohou také využívat zdravý buněčný metabolismus a fungování. Snižují šance nezdravé apoptózy (buněčné smrti), a zvýšit účinnost absorpce buňky živin a následné překlad do užitečné energie. (13), (14)

11. Podporu energetické

Acai Berry extrakt je dobře známo, doplněk používá pro zvýšení okamžité energie. To také pomáhá v boji proti únavě a psychické vyčerpání (15).

12. Zvýšení poznávání

Pokud jde o zdraví mozku a funkce, Acai berry šťávy bylo spojeno zvýšené psychické funkce a ostrost mysli. Bobule také zlepšuje paměť a chrání mozek před vývojem nervových poruch. (16)

13. Podporují hojení ran,

Acai bobule mají protizánětlivé vlastnosti, protože z toho, že Acai Berry vodní extrakty se používá k urychlení hojení ran. (17)

tradiční využití a přínosy Acai


 • Acai Berry je efektivní pro dosažení krásné a lesklé vlasy. Udržuje vlasy zdravé a pomáhá obnovit svůj lesk.

 • Acai berry má velkou hodnotu při poskytování úlevy na unavené oči, a proto udržuje oči zdravé tím, že je chrání před různými problémy s očima.

 • To zabraňuje růstu rakovinových buněk a nádorů v lidském těle.

 • To je také užitečné v boji proti nespavosti a umožnit zdravý spánek.

 • Jedná se o výhodný prostředek pro působení proti srdeční onemocnění, jako nepravidelný tlukot srdce.

 • Vzhledem k přítomnosti vitamínu B6 a B12, se brání tělu onemocnění srdce, syndrom Ateroskleróza, karpálního tunelu a anémie.

 • Je účinný při posilování systému imunitní našeho těla.

 • Je to dobrý bylinný lék pro potírání těla bolesti, horečky a chladu v důsledku chřipky, známý jako chřipka.

 • Řídí smrtící onemocnění, jako je malárie způsoben komáří kousnutí.

 • Je účinný při stimulaci rychlé snížení tělesné hmotnosti, a tím, pomáhá v tónování do těla.

 • Pomáhá také při zmírňování strava člověka, a tím, zlepšení funkce trávicího systému.

 • Chrání játra před různými neduhy, jako výsledek, to dodává energii do těla k práci a zůstat fit.

 • Je příznivá lék na kůži, protože snižuje možnost předčasných známek stárnutí. Tak, to pomáhá člověku v dosažení ideální a oslnivou pleť.

 • Pracuje efektivně při léčbě onemocnění, jako je ekzém, lupénka; který způsobuje červené skvrny. Pomáhá při hojení ran, řezů a modřiny.

 • Je účinný při udržování krevního tlaku těla, zejména vysoký krevní tlak.

 • To je také výhodné v modulaci tělesné cholesterolu.

 • Je to dobrý bylinný lék pro maření diabetu, což vede ke zvýšení hladiny cukru v krvi v našem těle, proto zve různé další neduhy.

 • Rovněž zmírňuje společného onemocnění, jako je artritida, která vede k nepohodlí a zvětšení kloubů.

 • Je účinný při poskytování úlevy od volné stolice známé jako průjmu a zácpy.

 • Zklidňuje podráždění a bolest v průběhu menstruačního cyklu.

 • Zlepšuje mozkové funkce a stabilizuje náladu.

 • Chrání proti Alzheimerově chorobě.

 • açaí obsahuje folát, který pomáhá v řádné fungování mozku.

 • Je důležité v průběhu těhotenství. To snižuje riziko páteře a duševních vad plodu.

 • Studená voda infuze dřeva použitého jako externí prát Surinam Tirio žen pro antikoncepci.

 • Sap aplikován na řezy jako hemostatikum.

 • Srdce se vysuší, rozmělní a používán v náplasti se zajizvit otevřené řezy.

 • kapalina extrahovaná z teplého palmového-centru je poplácal na otevřené rány.

 • Sap se používá k léčbě krvácení Scorpion kousnutí a při léčbě ran a řezy.

 • Infuze celé sazenice, používaného k léčbě pořízené rány z lovu.

 • je pražená a aplikuje se na uklidnění bolesti Scorpion žihadla.

 • listy se používají v medicíně používají pro krvácení, horečky, rány Scorpion žihadla, průjem a žloutenka.
Doporučit  Bentolit nápoj pro hubnutí - negativních komentářů, názorů, ceny, oficiální webové stránky

Kuchyňská použití


 • Açaí se prodává například zmrzlé buničiny, džus, nebo přísada do různých výrobků od nápojů, včetně zrní alkoholu, smoothies, potravin, kosmetiky a doplňků.

 • To je obyčejně jeden jako açaí na tigela v Brazílii.

 • Často se používá k výrobě nápoje, který je velmi populární v oblasti Amazonky v Brazílii.

 • Šťáva se podává ledově s (nebo někdy i bez nich) s cukrem a tapiokový mouky.

 • Je výživný a osvěžující nápoj, který se také používá k výrobě zmrzliny, alkohol, pěny a sladkosti obecně.

 • šťáva se rovněž přidá do různých potravin, jako je tapioka, maniok a kaše.

 • Listy při vaření jsou křupavá, se sladkou chutí.

 • Jedlý olej se získává ze semen.

Recepty

Acai koktejl

Složení

Trasy


 1. Vezměte misku; přidat led, vanilkový jogurt, Acai šťávy / pyré do mísy.

 2. Směs se míchá po dobu 45 -. 50 sekund na vysokém nastavení

 3. Přidat ovoce, které si přejete a pulsu mixér frappé chvění.

 4. Chladem a podáváme.
 5. OL>

  Acai Berry Košíčky

  Složení:


 • 1/4 šálku mléka

 • 1 polévková lžíce prášku do pečiva

 • 2 vejce

 • 1 hrnek cukru v krvi (v případě potřeby lze přidat další)

 • 1/2 šálku másla

 • 1 – 2 šálky Acai bobule vlákniny

 • 1 – 2 šálky Cake Mouka

Trasy


 1. předehřát na 350 stupňů Celsia. Při zahřívání dát vložek na pánvi cup dort.

 2. Krém s máslem a cukrem do velké mísy na cca 3 – 5 min., Nebo počkat, až se stane načechraný

 3. Přidáme vejce do směsi a dobře ho porazit.

 4. tříbil společně dort mouku a prášek do pečiva v samostatné misce.

 5. Nyní pomalu porazit mouku a prášek do pečiva v krémové směsi a pak se střídají to s mlékem.
 6. Pomocí špachtle, složit Acai buničiny do směsi.

 7. nalijeme do košíček vložek a pečeme 20-25 minut.

 8. Yummy Acai berry koláč je hotový.
 9. OL>

  Ostatní skutečnosti


 • Listy mohou být vyrobeny do klobouků, košíky, košťata a střešní došky na domy a kmene dřevo, odolné proti škůdcům, pro provedení stavby.

 • Kmeny mohou být zpracovány, čímž se získá minerály.

 • Palm srdce je široce využíván jako pamlsek.

 • Semena jsou zdrojem polynenasycených a nasycených mastných kyselin.

 • Dřevo se používá místně na krokve, latě, lidových staveb apod.

 • Listy jsou používány pro tkaní koberců atd.

 • Používá se lokálně k výrobě rustikální budovy, krovy, latě atd.

 • Každý hrozen o hmotnosti do 6 kg (13 liber).

Opatření


 • Vyhněte se to v průběhu přecitlivělosti.

 • Pokud jste na chemoterapii, poraďte se s lékařem, než začnete Acai.

 • neužívejte s jinými léky v boji proti rakovině.
 • Nadměrné ofAcai Berry může způsobit průjem, podráždění zažívacího traktu, bolesti hlavy a zhoršené vidění.

 • Šťáva z plodů je osvěžující nápoj, který je často podáván ledově studená nebo vyrobený do zmrzliny, louh, pěny a sladkosti obecně.

 • Odborníci radí používat opatrně, pokud jste těhotná.

 • Vyhněte se acai, pokud máte alergickou reakci na rostlinách v rodině opěrce.
 • Tyto plody by neměly být konzumovány lidmi, kteří mají pylových alergií, protože je známo, že dále zhoršovat tyto alergie.

 • Ovoce a jeho šťáva se skládá z cukrů a kalorií, které mohou být škodlivé pro pokusy hubnutí a také může být velmi nebezpečné pro diabetiky, pokud jsou konzumovány ve velkém.

 • Konzumace špatnou kvalitu nebo zpracované Acai Berry stravy může vést k hromadění toxinů v těle a způsobit problémy se srdcem.
 • Acai bobule by neměly být konzumovány s podváhou lidí, protože by mohly potlačit chuť k jídlu a vést k hubnutí.

 • Acai bobule by neměly být konzumovány s kofeinem, protože způsobit žaludeční potíže.
A
About Anežka Marešová 203 Článků
Vypadá to, že to může být klamání, když přijde Anežka Marešová, ale možná nejdůležitější je to, že je to zdvořilý a zábavný milující. Samozřejmě, že je také flexibilní, sdílený a metodický, ale je mnohem méně prominentní, zvláště ve srovnání s impulsy, dobře. Jejich zdvořilost, nicméně, je to, co je velmi miloval. Přátelé se často spoléhají na svou objektivitu vždy, když potřebují pomoc nebo pomoc. Nikdo samozřejmě není dokonalý a Katie má zkažené nálady a dny. Její náročná povaha a vztek představují spoustu problémů a negativně ovlivňují vše kolem. Naštěstí její zábava milující příroda pomáhá ujistit se, že v těchto dnech je jen málo a daleko.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*