Zdraví

Vitaelife Pharma Vitamin D3 – názory a cena, kde koupit

30 let dvacátého století otevřel vitamin D. první studie ukázala, že vitamin D hraje klíčovou roli v regulaci růstu kostí. Ve stejné době, vědci zjistili, že pod ultrafialovým zářením tento vitamín sám je produkován v kožních buněk. Vitamin D může být znázorněna ve dvou formách:. D2 (ergokalciferol) a D3 (cholekalciferol)

Vitamin D2 člověk dostane pouze s jídlem (vyrobeného z kvasinek a chléb), a druhý D3 je neustále vzniká v kůži působením UV záření. Menší část pochází z potravin (tresčích jater, makrela, mléko, vejce, máslo).

jater dospělého člověka je schopna akumulovat znatelné množství vitaminu dostatečné pro poskytnutí jejich potřeby po dobu 1 roku.

Pro další užitečné vitamin D3, který potřebuje každý den (!)

Hodnota pro tělo

Až do nedávné doby, vitamin D3 nepřikládal velký význam, s ohledem na to jen vitamín proti křivici, které je potřeba hlavně malé děti v době tvorby pohybového rámu. Kromě toho, že se předpokládalo, že stačí jen 15 do 20 minut denně, aby zůstali na slunci, a problém nedostatku tohoto vitamínu budou vyřešeny, což byla velká chyba.

A druhý objev, který není to tak dávno byl vyroben vědců je, že D3 je nejen vitamin, ale hormon zapojený do mnoha metabolických procesů, konkrétně D3 v těle hraje dvojí roli:

 1. reguluje absorpci vápníku, hořčíku a fosforu, které jsou nezbytné pro udržení normální zdravé kosti. Urychluje metabolismus, podporuje intestinální absorpci chemických sloučenin těchto prvků.
 2. působí jako hormon, který reguluje metabolismus sacharidů. To je způsobeno tím, že sloučenina působí na organismus prostřednictvím interakce s specication, které jsou lokalizované na buněčných membránách buněk mnoha tkání. Toto chování je připomínající bioaktivních sloučenin vlastnosti hormonu. Z tohoto důvodu, někteří vědci volají sloučenina D-hormon.
 3. OL>

  Co to je? Naše tělo produkuje většinu tohoto důležitého bodu sám. To se provádí tím, že změní slunečního světla na chemických látkách. Za působení UV záření na kůži vytváří cholekalciferol (aka vitamin D3). Dále se váže na vitamin D vázající protein a je odeslán do jater. Tam mu byla poskytnuta „dobrá“ se šíří po celém těle.

  Vitamin D se podílí na různých životně důležitých procesů:

 • reguluje, podporuje imunitní a nervový systém;
 • snižuje riziko vzniku roztroušené sklerózy;
 • udržuje optimální tělesné hmotnosti;
 • snižuje závažnost a frekvenci příznaků astmatu;
 • snižuje riziko rozvoje revmatoidní artritidy u žen;
 • důležitý pro zdravé kosti, zuby a vlasy;
 • snižuje riziko srdečních onemocnění a některých druhů rakoviny;
 • je nezbytná pro absorpci a metabolismu vápníku a fosforu;
 • podílí na činnosti žláz s vnitřní sekrecí,
 • vitaminu D se podílí na aktivaci mechanismu transkripce genu inzulínu, brání vzniku syndromu inzulinové rezistence a diabetes.

Zdroje vitaminu D3 v těle

látka vstupuje do těla spolu s jídlem nebo s vitaminových preparátů.

Vitamín D je obsažen v následujících produktů:. Rybího oleje z tresčích jater, tresky, sledě, houby, vejce, slanina, vejce, máslo, sýr, zakysaná smetana, mléko, hovězí játra

v potravě, pro lepší vstřebávání vitaminu D, musí být přítomny proteinové potraviny (maso, vejce), esenciální mastné kyseliny (rostlinné oleje), vápník (mléčné výrobky) a fosfor (mořské plody), vitamin A (retinol), vitamín C (kyselina askorbová), vitaminy skupiny B.

Role vitaminu D3

pohybového systému

 • Vitamin D provádí v těle jako hlavní úkol – poskytuje vstřebávání vápníku a fosforu a jejich použití solí pro tvorbu kostí a zubů. Bez tohoto látky nemohou být považována vápníku je součástí kostí, šlach, zubních tkání, svalů, krve.
 • Stanoví také, absorpce vápníku a fosforu v tenkém střevě, reabsorpci fosforu v renálních tubulech a transport vápníku z krve do kostní tkáně. Tak vitamín D udržuje pevnost a stabilitu kostry.
 • Vzhledem k tomu, vitamin D, vápníku a estrogenu úzce spolupracují v jádrech buněk tvořících kosti, s nedostatkem estrogenu (v menopauze) snižuje syntézu vitaminu D a vstřebávání vápníku, což vede k takové běžné nemoci, jako je osteoporóza. Proto je další příjem tohoto vitamínu je nezbytné zejména u žen po dosažení věku 50. Studie ukázaly, že vitamin D zlepšuje stav pohybového aparátu a snižuje četnost pádů a zlomenin u starších lidí.
 • Vitamin D3 se nazývá “anthracinum” věci. Nedostatek tohoto vitamínu může vést k měknutí kostí nebo křivici. Během těhotenství je nezbytné pro tvorbu zdravých kostí u plodu, stejně jako chrání tělo matky z nedostatku vápníku a jeho důsledky. Chybí-li vám tento vitamín, že dítě je zploštění šíje, pomalé erupce zubů, deformace kostí lebky a pánve, plačtivost, atd.

Endokrinní systém

 • Vitamin D3 se podílí na regulaci metabolismu sacharidů: zvyšuje citlivost tkání na inzulín, čímž se reguluje hladinu cukru v krvi. Mnohé studie potvrzují pozitivní roli vitaminu D3 v prevenci a léčbě obou typů diabetu.
 • Nedostatek v ženském těle vitamin D3 je příčinou produkce nadměrného množství testosteronu a estrogenu ve vaječnících. To vede k porušení ovulace, může vyvolat neplodnost, předčasné menopauzy, PCOS a zvýšenou produkci androgenů. Nedostatek vitaminu D3 vede k hormonální nerovnováha ve směru zvýšení estrogenu, což zvyšuje riziko vzniku endometriózy, děložních fibroidů, rakoviny prsu, rakoviny dělohy, atd Vitamin D3 je kriticky snižuje vysoké hladiny estrogenu a normalizuje rovnováhu těla estrogenu a progesteron, který podporuje koncepci a těhotenství.
 • Vitamin D3 vliv na funkci štítné žlázy. V případě porušení syntéza vitaminu D v těle snižuje absorpci vápníku, což vede ve štítné žláze se začíná aktivně hodit v krvi hormonů, přebytek, který porušuje mineralizaci nově vytvořené kostní tkáně a výrazně odstraňuje vápník z rostoucích kostí , Také vitamin D3 zlepšuje stav pokožky, vlasů a nehtů. Vitamin D3 je výhodné pro muže, protože má vliv na počet a pohyblivost spermií.

Nervový systém

 • Vitamin D3 zajistí růst a regeneraci nervových buněk. Pohybového aparátu, schopnost sval, aby smlouvy závisí na stavu neuronů vysílání signálů do svalů z mozku.
 • Nedostatek vitaminu D3 přispívá k deprese a dalších psychosomatických poruch.

Kardiovaskulární systém

 • Rostoucí počet studií poukazují na skutečnost, že nedostatek vitaminu D zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, protože se podílí na regulaci tlaku, hladiny cholesterolu a zánětlivých reakcí.

Imunitní systém

 • D3 podporuje imunitní systém, je nutné vytvořit imunitních buněk, které pomáhají při regulaci autoimunitních procesů v těle. Někdy jsou základem problémů s početím.
 • oslabenou imunitou zvyšuje riziko rakoviny. U žen, konzumovat dostatečné množství vitamínu D, méně běžné benigních a maligních nádorů a nádorů. U mužů, vitamin D chrání buňky prostaty z rozvoje malignit, takže jeho použití je možné doporučit všem lidem střední a starých laboratorních experimentů age.In, bylo zjištěno, že vitamin D3 prepyatstvovat metastáz nádorů a snižuje růst maligních buněk o více než 50%. Také v laboratorních kulturách buněk vitaminu D inhibuje růst glioblastomu – nejběžnější formu nádoru na mozku. Kromě toho, že se zastaví růst leukemických buněk u rakoviny krve.
 • Vitamin hraje roli v ochraně před nachlazení, chřipky a rozvoji autoimunitních stavů. Imunitní buňky obsahují receptory pro vitamin D, který zabraňuje prodlouženou a nadměrné zánětlivé reakce. Vzhledem k tomu, zánět je často příčinou mnoha chronických a autoimunitních onemocnění.

Mozková aktivita ​​strong>

 • Vitamin D působí jako hormon uvnitř našeho těla, ovlivňující funkci mozku. Jeho nedostatek je přímo spojena s úzkosti, poruchy nálady, deprese, nespavost, náladě během PMS. Pomáhá s koncentrací a pamětí. Několik studií ukázalo, že vitamin D ovlivňuje schopnost rozhodovat se, soustředit se a udržet informace. Lidé s nízkou úrovní vitamínu netestují dobře, mají potíže s úkoly, které vyžadují pozornost. To je pravděpodobně důvod, proč je tak obtížné naučit se složit zkoušky v zimě a na jaře.

Důvody schodku D3

Nedostatek vitaminu D3 je obvykle pozorován u lidí, kteří žijí v oblastech s dlouhými zimami, malý počet slunečných dnů, převaha oblačnost, déšť a mlha. Znečištění ovzduší (klimatické či průmyslového) také ztěžuje výrobu této látky v kůži. Potřebujete zvýšení dospívání a starších osob, jakož i během těhotenství a kojení.

Nedostatek vitaminu D3 nastane, když budete trávit většinu svého času v uzavřených prostorách, nosit oblečení, naprosto skrývat své tělo, používat krém proti spálení. Také se ocitnete v ohrožení pro nedostatek D3, pokud pracujete v noci, nebo spánek je vadný. Pokud se budete řídit nishiiwai nebo vegetariánskou stravu, jako vitamin D3 je tuk. – rozpustný vitamin, který je rozpustný pouze tučných jídel

Příčiny nedostatku vitaminu může být onemocnění žaludku a střev brání absorpci a vegetariánská strava, játra, orgány endokrinního systému.

Nedostatek vitaminu D3 pozorovány zvýšená únava, zvýšené pocení (zejména hlavy), nespavost, zlomeniny, křeče v dolních končetinách, ospalost, bolesti kloubů, poškození zubní skloviny (zubního kazu), kůže, vlasů, nehtů.

Pokud budete potřebovat další příjem vitaminu D3?

člověk, v případě, že má dostatek slunečního svitu, nebo řádně a plně napájen nevyžaduje další podávání vitaminu D3 (cholekalciferol), ale v případě, že je:

 • nedostatečný pobyt na slunci;
 • ubytování ve vysokých zeměpisných šířkách;
 • žijí v regionech s znečištěném prostředí;
 • vegetariánské nebo nízkokalorickou dietu;
 • nedostatečný spánek, kteří pracují v nočních směnách;
 • existují určité onemocnění endokrinního systému a orgánech, jako jsou játra a žlučníku, stejně jako časté průjem (například v pankreatitidě).

Pozor (!) Lidé s tmavší barvou pleti potřebují Kalciferol výše. To je vzhledem ke snížení syntézy složky na kůži.

Doporučení (!) Přičemž farmaceutické přípravky vitaminu D3 se doporučuje, aby se zabránilo dlouhodobý pobyt na slunci a hostující soláriích, protože to může vést k předávkování vitaminu D, a nepříjemné příznaky, včetně smrti.

Dávkování

Nevýhoda sluneční živlu jsou rostoucím problémem na celém světě. Zvlášť těžké to se projevuje v západních a severních zemí. Nedávno zvýšila doporučený denní příjem vitaminu D. Pro nastavení dávky přesněji po datu krevního testu po dobu 25 (OH) D3, doporučené úrovně 40-60 ng ml.

V různých zemích je doporučená denní dávka vitaminu D je: děti mladší než 1 rok 400-500 IU 1-18 let je 600 IU, muži a ženy 18-50 let 600 IU, muži a ženy nad 50 let – 800 IU, těhotné 1500 – 2000 IU kojení 600 -. 2000 IU

V současné době v aktivním diskuse o nutnosti zvýšit denní dávku vitamínu D 2,000-4,000 IU / den, a pro léčbu obezity a diabetu typu 2 může vyžadovat dávky v řádu 6000 až 10000 IU / den. V některých literárních zdrojů namísto mezinárodních jednotek mikrogramů. To je vzorec:. 1 IU = 0025 ug, nebo 1 ug = 40 IU

zesílená dávky jsou předepsány v léčbě zlomenin, onemocnění pohybového aparátu, endokrinní, imunitní a pod dohledem lékaře.

Vzhledem k tomu, D3 je vitamin rozpustný v tucích, je v ideálním případě by měly být konzumovány s mastnými potravin pro lepší absorpci cholekalciferolu.

Co je to nebezpečí předávkování vitaminu D3?

Tato látka je schopna akumulovat se v tukové tkáni a je postupně spotřebována podle potřeby. Než si naplánovat schůzku, zkoumá jeho obsah v krvi. Nadbytek vitaminu D3 se vyskytuje velmi zřídka. Tento stav se může vyvinout po dlouhodobém podávání vysokých dávek léků s vitaminem.

V přebytek přebytku vápníku je vytvořen, který je ve formě kalcifikace (akumulace solí) je uložen v krevních cévách, srdce, ledvin, plic. Mohou ucpat tepny, poškození tkáně. Její přebytek může vést k resorpci rámce (stromatu) kostí a vzniku osteoporózy, kostní demineralizace;

V případě předávkování vitaminu D závažné toxické otravy.

Příznaky hypervitaminózy:

 • ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení;
 • slabost;
 • podrážděnost, poruchy spánku;
 • zvýšení tělesné teploty;
 • narušení trávicího ústrojí: nevolnost, zvracení, průjem;
 • zvýšená žízeň;
 • vyčerpávající bolesti hlavy;
 • bolesti kostí a svalů;
 • skrovné moči, zánět ledvin, krev v moči, a přítomnost bílkovin a leukocytů;
 • oslabený imunitní systém, častá nachlazení;
 • vzhled namodralá kůže, svědění;
 • bušení srdce, arytmie; hypertenze; ​​
 • dušnost, křeče;
 • zvětšení jater. V krvi se ukázalo vysoký obsah vápníku a fosforu. Tím se zvyšuje riziko vzniku abnormalit ledvin, chrupavek a cév.

Jak nebezpečné nedostatek vitaminu D3?

Nedostatek vitaminu D u dětí se projevuje ve formě křivice u dospělých -. Osteoporóza (snížení pevnosti kostí) a osteomalacie (měknutí kostí)

Počáteční příznaky křivice u dětí:

 • poruchy spánku,
 • podrážděnost,
 • pocení.

V nepřítomnosti specifické terapie zahrnuje kostní tkáň a kosterní svaly:

 • u dětí, opožděné prořezávání zubů a zavírání fontanelou.
 • v období růstu změkčení a deformace kostí páteře, žeber, dolních končetin, což způsobuje zakřivení páteře, holení kosti;
 • Objeví svalovou hypotonii, slabost.

Anežka Marešová

Vypadá to, že to může být klamání, když přijde Anežka Marešová, ale možná nejdůležitější je to, že je to zdvořilý a zábavný milující. Samozřejmě, že je také flexibilní, sdílený a metodický, ale je mnohem méně prominentní, zvláště ve srovnání s impulsy, dobře.
Jejich zdvořilost, nicméně, je to, co je velmi miloval. Přátelé se často spoléhají na svou objektivitu vždy, když potřebují pomoc nebo pomoc.

Nikdo samozřejmě není dokonalý a Katie má zkažené nálady a dny. Její náročná povaha a vztek představují spoustu problémů a negativně ovlivňují vše kolem.
Naštěstí její zábava milující příroda pomáhá ujistit se, že v těchto dnech je jen málo a daleko.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *